Pistolet montażowy teflonowy

PISTOLET DO PIANKI MONTAŻOWEJ TEFLONOWY

  • ALUMINIOWY KORPUS – struktura głównej części narzędzia wykonana jest z aluminium, które sprawia, że całość jest lekka, a przez to łatwa w użytkowaniu.
  • WARSTWA TEFLONOWA – w celu zabezpieczenia urządzenia przed przywieraniem substancji uszczelniających, jej powierzchnia została pokryta warstwą teflonową. Dzięki temu, pistolet nie wymaga uciążliwego czyszczenia.
  • SPECYFIKACJA – wymiary (dł/szer/wys): 32/4,7/20,5cm, waga: 305g.
  • POKRĘTŁO REGULACYJNE – łatwo dostępne pokrętło regulacyjne umożliwia bieżące kontrolowanie wrażliwości spustu, a tym samym dozowanie prawidłowej ilości uszczelniacza.
  • GUMOWA RĘKOJEŚĆ – specjalnie profilowany, pokryty gumą uchwyt gwarantuje stabilne trzymanie narzędzia w ręce, co ma znaczący wpływ na precyzyjne użycie piany, szczególnie w miejscach trudno dostępnych.
  • W ZESTAWIE - pistolet, plastikowa końcówka 2szt.

Sprawne przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych wymaga użycia niezawodnego oraz trwałego sprzętu. Szczególnie wymagające są pod tym względem substancje zmieniające swoją objętość, jakimi są pianki montażowe i uszczelniające. Pistolet do pianki montażowej to narzędzie, które umożliwia prawidłowe dozowanie, a dzięki temu wysoką efektywność pracy bez konieczności wykonywania nadmiernych poprawek.

Narzędzie posiada aluminiowy korpus, dzięki czemu jest lekkie i łatwe w użyciu. Niska waga powoduje, że nie przysparza problemów podczas przechowywania i transportu. Trzon pistoletu został pokryty warstwą teflonową zapobiegającą przyleganiu resztek substancji montażowo-uszczelniających, które ze swojej natury są trudne do usunięcia. Dzięki temu pistolet łatwo się czyści, co wpływa na jego estetykę. Lecz ma to również znaczenie dla możliwości szybkiego przygotowania przyrządu do stosowania z innymi rodzajami pianek, które mogą mieć różne właściwości, jak chociażby stopień rozprężenia po docelowej aplikacji, co wymaga użycia dokładnie oczyszczonego narzędzia.

Niskie przywieranie substancji do powierzchni pistoletu umożliwia także dokładniejsze dozowanie, bez nadmiernego ryzyka przypadkowego zahaczenia nałożonego już preparatu. Eliminuje to błędy wykonawcze w postaci miejsc niedokładnie wypełnionych, a tym samym narażonych na uszkodzenia, utratę ciepła bądź przedostawanie się wilgoci.

Pistolet posiada pokrętło regulacyjne, które umożliwia zmianę zakresu działania spustu uwalniającego daną ilość substancji z pojemnika ciśnieniowego. Można w ten sposób dostosować ilość wydostającej się pianki z dyszy, co jest również pomocne w precyzyjnym aplikowaniu preparatu montażowo-izolacyjnego. Całkowite zakręcenie pokrętła regulacyjnego odcina zupełnie dostęp powietrza do znajdującej się w dyszy pianki, co sprawia, że preparat nie zastyga, a po odkręceniu pokrętła, nadaje się ponownie do użycia. Dla lepszej koordynacji ruchów narzędziem, rękojeść została pokryta warstwą gumy, która zapobiega wyślizgiwaniu się przyrządu z ręki. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracy w trudno dostępnych miejscach lub w wymagających warunkach wewnętrznych bądź atmosferycznych.

Script logo